kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Paralotniarstwo

Alti Paralotnie

Paralotniarstwo jest sportem, którego idea powstała w końcu lat czterdziestych w USA, ale zrealizowana została dopiero na początku lat osiemdziesiątych w krajach alpejskich. Od razu nastąpił bardzo dynamiczny rozwój tej dyscypliny, ponieważ jest to najtańszy i najłatwiej dostępny sport lotniczy i prawie każdy może zrealizować w ten sposób swoje marzenia o lataniu.

W Polsce paralotniarstwo pojawiło się pod koniec lat osiemdziesiątych. Niedługo potem zaczęły powstawać wyspecjalizowane szkoły latania, które wyszkoliły do roku 2006 ponad 12000 pilotów.

Szkoła Paralotniowa "ALTI" powstała w 1994 roku w Międzybrodziu Żywieckim. Teren ten jest znanym od czasów międzywojennych szybowiskiem, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach górskich. Znakomite warunki do uprawiania sportów szybowcowych, lotniarstwa i paralotniarstwa oraz piękne usytuowanie na zboczach góry Żar (761 m n.p.m.) nad zbiornikami Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego zapewniają miłośnikom lotów niezapomniane wrażenia.

Jedną z głównych działalności szkoły są szkolenia podstawowe - Etap I. Instruktorzy z zaangażowaniem pomagają kursantom spełniać marzenia o lataniu i odczuwają satysfakcję mogąc dawać innym niecodzienne wrażenia i wprowadzać ich w świat podniebnej radości. Dla przyszłych adeptów paralotniarstwa niebagatelne znaczenie ma to, że szkolenie odbywa się w terenie górskim, w którym warunki pogodowe zdecydowanie odbiegają od warunków z jakimi można się spotkać na nizinach. Zajęcia praktyczne na stoku oraz wykłady z zakresu sprzętu i wyposażenia oraz nietypowych sytuacji w locie prowadzą doświadczeni piloci i instruktorzy: Wojtek Dudek oraz Tamara Dudek. Z pozostałymi przedmiotami teoretycznymi zapoznają uczniów wykwalifikowani instruktorzy szybowcowi.

Szkolenie Etapu I trwa pięć dni i jest bramą wyjściową do zdobycia Świadectwa Kwalifikacji - państwowego dokumentu pilota paralotniowego. Paralotniarstwo jest sportem dla każdego, nie są wymagane badania lekarskie, a wbrew pozorom nie jest to sport niebezpieczny. Niebezpieczna może być tylko ludzka głupota i brak logicznego myślenia i odpowiedzialności. Dlatego w naszej szkole staramy się nie tylko uczyć jak startować, latać i czerpać z tego wiele przyjemności oraz jak lądować, ale przede wszystkim, jak to robić bezpiecznie.

Pamiętaj - I TY MOŻESZ LATAĆ, a nam wiele satysfakcji sprawi, jeśli pierwsze kroki w tym pięknym sporcie będziesz stawiać z nami. Poza szkoleniami podstawowymi "ALTI"organizuje całoroczne szkolenia do wyższych kategorii, w kraju oraz za granicą. Szkoła zapewnia także fachowe doradztwo w doborze sprzętu. Na terenie szkoły znajduje się sklep z akcesoriami paralotniowymi renomowanych firm krajowych i zagranicznych. Istnieje możliwość zakupu sprzętu w systemie ratalnym Lukas. We współpracy z Grupą Ergo Hestia oferujemy również możliwość ubezpieczenia dla paralotniarzy zarówno od odpowiedzialności cywilnej (OC) jak i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Wysoki poziom szkoleń organizowanych przez instruktorów szkoły "ALTI" został również doceniony przez różne instytucje związane ze sportami lotniczymi.

adres: ul. Isepnicka 29
34-315 Międzybrodzie Żywieckie
telefon: 601 513 015
e-mail: szkolenia@alti-paralotnie.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.