kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Paralotniarstwo
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Latanie

Bogusław Pelczar

Nowe przepisy stanowią że osoba chcąca legalnie wykonywać loty na paralotniach w Polsce musi posiadać państwowy dokument zwany Świadectwem Kwalifikacji Pilota.
Aby przystąpić do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota kandydat musi przejść szkolenie w certyfikowanych ośrodkach szkolenia. System szkolenia do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota podzielono na III Etapy:

Etap I - Pilot wykonuje 20 lotów niskich do wysokości 100 metrów.
W czasie tego etapu głównie uczymy się techniki startu i lądowania, utrzymania kierunku i zmiany kierunku lotu stosownie do warunków i wysokości.

Etap II - Pilot wykonuje 10 lotów wysokich na wysokości powyżej 100 metrów. W czasie tego szkolenia pilot pogłębia umiejętności manewrów o zakręty 90, 180 i 360 stopni oraz minimum jednej techniki lotu ze zwiększonym opadaniem.

Etap III - Pilot wykonuje 10 lotów w warunkach żaglowych i termicznych. W czasie tego etapu pilot doskonali technikę lotów żaglowych i zachowania w turbulentnych warunkach termicznych. Celem szklenia jest także wykorzystanie warunków żaglowych i termicznych do przedłużania czasu i długości lotu.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota jest:
1. Odbycie III Etapów Szkolenia Praktycznego w Certyfikowanym Ośrodku Szkolenia
2. Wylatanie 6 godzin łącznego czasu nalotu w tym min 3 lotów żaglowych każdy po minimum 30 minut długości i trzech lotów termicznych każdy po minimum 40 minut długości lotu w ramach Certyfikowanej Szkoły Latania
3. Zaliczenie wykładów w ramach Certyfikowanej Szkoły Latania z następujących dziedzin:
Prawo Lotnicze, ogólna wiedza o paralotni, osiągi i planowanie lotu, zasady lotu, procedury operacyjne, łączność,meteorologia, ogólne bezpieczeństwo lotów.

adres: 38-422 Krościenko Wyżne
ul. Północna 141

telefon: (0-13) 4315195
e-mail: krogulec141@interia.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.