kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Hobby -> Frywolitki
Doskonalenie -> Hobby -> Filcowanie
Doskonalenie -> Hobby -> Ceramika

Galeria Abonda

Tworzenie z gliny jest jedną z najstarszych technik kreowania przedmiotu. Technika ta znana była praktycznie we wszystkich kulturach świata. Warsztaty ceramiki w Galerii ABONDA obejmują teoretyczne wiadomości o materiałach do wyrobu ceramiki, rodzajach glin, szkliw, angob, a także wybrane wiadomości z zakresu historii ceramiki jako sztuki użytkowej oraz informacje o procesie wypalania w różnych technikach. Działania praktyczne obejmują modelowanie ręczne oraz na formach, techniki garncarskie i rzeźbiarskie. Na zajęciach, w zależności od indywidualnych preferencji wykonamy ceramikę użytkowa np. naczynia, rzeźby lub elementy biżuterii. Zajęcia nie mają sztywnego programu, oferujemy indywidualne podejście. Po wyschnięciu i wypaleniu naszych dzieł, zapraszamy na kolejne warsztaty, na których poznamy kolejne metody, stworzymy kolejne przedmioty i poznamy metody szkliwienia, malowania, a także różne techniki zdobienia ceramiki, a następnie znów wypalimy już poszkliwione dzieła. W cenę kursu wliczone są materiały szkoleniowe: narzędzia, glina, szkliwa, pomoce etc. Po ostatecznym wypaleniu wykonane prace warsztatowicze będą mogli zabrać do domu. Warsztaty ceramiki odbywają się na 3 godzinnych zajęciach.

Filcowanie, inaczej spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Filcu używano w Skandynawii, na Syberii jak również w starożytnym Rzymie i Grecji. Na warsztatach w Galerii ABONDA zaprezentowane zostaną podstawowe wiadomości na temat filcowania, narzędzi i odmianach wełen. Na warsztatach poznamy sposoby filcowania metodą na sucho. Zapoznamy się z techniką filcowania kulek i innych kształtów, które następnie wykonamy sami. Z nich stworzymy kolczyki, broszkę lub inną formę, którą będzie można zabrać do domu. Poznamy także metodę stworzenia filcowych figurek oraz aplikowania filcu na materiale. W cenę kursu wliczone są materiały: wełny, igły, gąbki, półfabrykaty etc. Warsztaty filcowania na sucho prowadzone są w systemie 2 godzinnym.

Na warsztatach w Galerii ABONDA zapoznamy się z techniką filcowania na mokro. Jest to technika tworzenia filcu pod wpływem wody, mydła, ciepła rąk i działania mechanicznego, którym spilśnia się owczą wełnę tworząc tkaninę. Na warsztacie wykonamy rajski kwiat, który pozwala zapoznać się z metodami tworzenia form płaskich i trójwymiarowych. Technika ta analogicznymi czynnościami pozwala na tworzenie większych form, takich jak saszetki, torebki, zabawki, poduszki, kapcie, dywaniki, czapki, kapelusze, kamizeliki, szale, biżuteria etc. W cenę kursu wliczone są przybory, pomoce i wełny. Warsztaty filcowania na mokro prowadzone są w systemie 2 godzinnym.

Frywolitka, zwana też koronką czółenkową, jest jedną z najpiekniejszych koronek. To bardzo starą technika . Tworzenie frywolitek było bardzo modne w XVIII wieku. Właściwy rozkwit frywolitek nastąpił dopiero wówczas, kiedy to około 1850r. wynaleziono metodę wytwarzania łuków i ząbków.W dawnych czasach zajmowanie się czółenkiem było jedną z popularniejszych prac ręcznych - była to ulubiona koronka królowych i dam. Warto dodać, że koronka frywolitkowa nie dość, że piękna i subtelna, jest także bardzo mocna. Na warsztacie koronki frywolitkowej w Galerii ABONDA przedstawione zostaną następujące zagadnienia: informacje o narzędziach niezbędnych do wykonania koronki, czym kierować się przy wyborze nici, jak przygotować warsztat pracy. Nauczymy się wiązania słupków i wykonywania kółeczka, tworzenia pikotek i wykorzystania ich jako elementów ozdobnych i łączących. Poznamy schematy koronki i zasady ich odczytywania. Wykonamy motylka lub kwiatka na podstawie schematu i zapoznamy się z techniką zakańczania robótki. W cenę kursu wliczone są materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika: opisy i schematy oraz nici i czółenka. Wykonane prace warsztatowicze mogą zabrać do domu. Dla chętnych przewidujemy możliwość pogłębiania wiedzy na warsztatach o kolejnych stopniach zaawansowania. Kurs dla początkujących odbywający się w systemie 3 godzinnym

 

adres: Śniadeckich 12/16, Warszawa
telefon: (0-22) 628 89 95
e-mail: abonda@abonda.com.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.