kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Hobby -> Biżuteria
Doskonalenie -> Hobby -> Witraż
Doskonalenie -> Hobby -> Filcowanie

Kuźnia Koralików

Kuźnia Koralików oferuje kursy z tematyki wyrobu biżuterii dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Istnieje także mozliwość zorganizowania kursów o indywidualnej tematyce wyrobu biżuterii i to w indywidualnym terminie. Prosimy o kontakt z Kuźnią Koralików w celu uzgodnienia szczegółów.

Kurs dla początkujących

Celem pierwszego kursu będzie wprowadzenie uczestników w świat robienia biżuterii, poprzez prezentacje stosowanych w różnych częściach świata technik oraz niezbędnych narzędzi.

Podczas pierwszego cyklu spotkań zostanie położony nacisk na praktyczną naukę posługiwania się poszczególnymi narzędziami tak, by uczestnicy mogli samodzielnie stworzyć profesjonalny zestaw biżuterii, takich jak kolczyki, naszyjniki, bransoletki, klipsy itp.

Ponadto uczestnicy zapoznają się z terminologią używaną na rynku biżuterii, dowiedzą się co to np. baranek czy szczypce wydłużone wygięte.

Cykl trwa 3 tygodnie (1,45h x 3 spotkania):

Kursy filcowania

Warsztaty filcowe mają umożliwić uczestniczkom zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat w/w techniki. Uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania filcowania na sucho oraz mokro. Ponadto na zajęciach powstaną korale oraz inne formy niezastąpione przy produkcji biżuterii.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia własnego projektu niepowtarzalnej, dekoracyjnej i funkcjonalnej ozdoby.

Wiedza zdobyta na warsztatach będzie wystarczająca do stworzenia po ich zakończeniu takich ozdób jak: kolczyki, naszyjniki, bransoletki, breloczki, broszki, portfeliki, torebeczki, aplikacje oraz inne formy przestrzenne.

Kursy naszyjnikowe

Podczas warsztatów uczestnicy zmierzą się z wieloma technikami robienia naszyjników. Pokazane zostaną techniki robienia biżuterii z różnych stron świata (Ameryka, Francja, Ukraina, Rumunia, Afryka).

Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia własnego projektu niepowtarzalnej, dekoracyjnej i funkcjonalnej ozdoby.

W trakcie zajęć wiedza teoretyczna będzie się przeplatać z praktyczną. Każde spotkanie będzie poświęcone innej technice. Uczestnicy po ukończeniu zajęć będą w stanie samodzielnie zaprojektować i wykonać skomplikowaną biżuterię.

Cykl trwa 4 tygodnie (2,5h x 4 spotkania):

Kursy witrażowe

Na warsztatach uczestniczki poznają  technikę Tiffaniego służącą do robienia witraży ściennych, okiennych oraz biżuterii. Ponadto jedne z zajęć zostaną poświęcone na zrobienie witraża metodą wyklejanki.

PLAN ZAJĘĆ:
1. Wybór bądź wykonanie projektu witrażu, nauka cięcia szkła, wprowadzenie do techniki Tiffaniego (taśma miedziana, lutowanie, patyna, dolutowanie elementów), wykonanie witrażu.
2. Utrwalenie techniki, dopracowanie i utrwalenie w praktyce. Wykonanie witrażu ściennego/okiennego.
3. Biżuteria metodą Tiffaniego (z użyciem kaboszonów oraz szkła witrażowego).
4. Witraż metodą wyklejanki - alternatywny sposób dla techniki Tiffaniego otrzymania pięknego witrażu w prostszy i mniej kosztowniejszy sposób.

W cenie zagwarantowane materiały potrzebne do zajęć.

Cykl trwa 4 tygodnie (3h x 4 spotkania)

Kursy form drucianych

Zagadnienia, poruszane na zajęciach to:
- wyginanie w ręku  łańcuszków o skomplikowanych formach,
- różne sposoby owijania koralika drutem oraz dołączania go do biżuterii,
- ciekawe sposoby na zrobienie kolczyków, bransoletek, naszyjników itp.
- ćwiczenia na przykładach biżuterii z różnych regionów świata (np. Egipt),
- samodzielne tworzenie wyrafinowanych i dekoracyjnych półfabrykatów tj. : zapięć, haczyków, pętli, ogniwek itp.

W cenie zagwarantowane materiały potrzebne do zajęć.

Cykl trwa 4 tygodnie (2,5h x 4 spotkania):

adres: KUŹNIA KORALIKÓW
ul. Ursynowska 68/2
Warszawa 02-605
telefon: ul. Ursynowska 68/2
e-mail: 0 698 520 438 lub 0 507 862 402
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.