kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Spotkanie z historią -> Kultura ludowa

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego jest położone na malowniczym zboczu w wiejskiej dzielnicy Kudowy Zdroju – Pstrążnej. Muzeum - Skansen powstało w 1984 r. jako oddział Muzeum Regionalnego w Wałbrzychu. Od 1.01.2006 r. jest samodzielną instytucją kultury, której organizatorem jest samorząd Kudowy Zdroju. Wystawę stałą stanowią zabytkowe obiekty drewnianej architektury ludowej pogórza sudeckiego. Domy cieszą oczy nie tylko kunsztowną konstrukcją – dowodem mistrzostwa dawnych cieślów, ale i zachowanymi starymi meblami i sprzętami gospodarskimi z XVIII, XIX i początków XX w.

Historia - wiedza - relaks

Zwiedzający poznają dzieje Ziemi Kłodzkiej i pogórza sudeckiego. Zwiedzają zabytkowe domy z oryginalnym wyposażeniem. Spacer po stoku skansenu z pięknymi widokami jest także przyjemnością i relaksem o każdej porze roku. Gratisowy poczęstunek pozostaje miłym wspomnieniem.

Muzeum - Skansen cieszy się coraz większą popularnością. Odwiedzają nas goście z różnych stron świata, uczeni, artyści, znani politycy i turyści. Obok Muzeum znajduje się restauracja i smażalnia ryb.

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego oferuje zwiedzającym wyprawę w historię, obyczajowość i kulturę wsi sudeckiej. Wraz z przewodnikiem – etnologiem odbędą Państwo tę pasjonującą podróż. Będą mogli Państwo cofnąć się w przeszłość i zobaczyć, jak kiedyś żyli ludzie na Pogórzu Sudeckim, jakimi przedmiotami się otaczali i jak wyglądała ich codzienność.
Po wędrówce zaprosimy Państwa na darmowy posiłek i ugościmy zgodnie ze staropolskim zwyczajem „czym chata bogata”. Przegryzą Państwo pajdą chleba ze smalcem i herbatą, wyrobami własnymi Skansenu opartymi o dawne przepisy wiejskie.

adres: ul. Pstrążna 14
57-350 Kudowa Zdrój

telefon: +48 74 8662843
e-mail: skansen@kudowa.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.