W każda niedzielę w godz. 15 -19 zapraszamy do planu b na warsztaty nietypowych technik wokalnych: beatboxu i śpiewu gardłowego. Warsztaty te są naturalna kontynuacją spotkań w ramach Gębofonu, którego ostatnia edycja odbyła się w planie b na początku sierpnia. Odbywać się będą w 2 blokach: od 14 do 16 zajęcia ze śpiewu gardłowego prowadzić będzie Przemek Lenkiewicz , a od 16 do 18 kurs beatboxu poprowadzi TikTak. Koszt warsztatów to 30 zł za spotkanie. Istnieje możliwość wykupienia karnetu za 4 spotkania w cenie 100zł. Udział w pierwszym spotkaniu 24 sierpnia jest bezpłatny. Wszystkie pytania najlepiej kierować do organizatorów: Przemek Lenkiewicz (śpiew gardłowy) : dziudziurudziu@yahoo.com Patryk Tiktak Matela (beatbox): patrykmatela@o2.p Zapraszamy! ŚPIEW GARDŁOWY g 15-17 Prowadzenie: Przemek Lenkiewicz Witam wszystkich zainteresowanych nauka śpiewu gardłowego zwanego tez alikwotowym. Proponuję wszystkim niezależnie od stopnia zaawansowania i zdolności muzycznych udział w moim autorskim kursie. Dla wszystkich zaczynających naukę śpiewu gardłowego jest to dobra informacja, bo taki kurs będzie gwarancja opanowania technik śpiewu od podstaw. Zapraszam serdecznie również kobiety, ponieważ wbrew opinii i tradycjom kobiety również są w stanie nauczyć się śpiewów gardłowych, przy czym w tym przypadku naukę zaczynać będziemy od tonacji najwyższej, czyli Sygytu przechodząc kolejno w Khoomei i kończąc na stylu najniższym i najtrudniejszym dla kobiet czyli Khargara. Z mego doświadczenia wynika, że kurs taki pozwoli na opanowanie trzech stylów w stopniu podstawowym. Na zajęciach będziemy: - uczyć się jak działa nasz aparat mowy; - pracować nad poprawieniem naszej emisji głosu; - uczyć się jak pracować z własnym głosem i być świadomym wydobywania odpowiednich dźwięków; - uczyć się prawidłowego oddechu, czyli oddechu przeponowego; - opanowywać najniższy styl, czyli Khargyre; - poznawać tajniki stylu średniego czyli Khoomeia; - uczyć się stylu Sygyt, czyli tonu najwyższego, tego który robi na nas takie wrażenie i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym z wszystkich trzech stylów. BEATBOX g 17-19 Prowadzenie: Patryk "TikTak" Matela PROGRAM WARSZTATÓW Program zajęć został opracowany tak, aby jak poruszyć jak najwięcej zagadnień, jednocześnie utrwalając podstawy. Oprócz ćwiczeń stricte beatboxowych uczestnicy warsztatów dowiedzą się o budowie układu oddechowego, poznają podstawowe urządzenia estradowe i studyjne, a także szereg zagadnień muzycznych. Szczegółowy program będzie znajdował się na poświęconej warsztatom stronie internetowej przed samymi warsztatami. PROWADZENIE Patryk "TikTak" Matela posiada przygotowanie merytoryczne od strony teorii nauczania, a także wieloletnie doświadczenie związane z prowadzeniem tego typu zajęć. Dysponuje również licznymi materiałami pomocniczymi, np. plansze, wykresy, zbiór próbek audio oraz ponad 20-stronicowy skrypt zawierający niezbędną początkującym wiedzę.
TikTak mówi: "Po poprowadzeniu niezliczonych sesji warsztatowych miałem do czynienia z różnymi uczestnikami, od wykształconych muzyków na festiwalu wokalnym, poprzez hip-hopowców i jazzmanów z małej miejscowości, aż po trudną młodzież z Warszawy. Każdy jest w stanie nauczyć się beatboxu."
CZEGO OCZEKUJĘ PO UCZESTNIKACH? Uczestnicy warsztatów beatboxowych nie muszą mieć żadnych specjalnych umiejętności, jedynie otwarty umysł i zapał do nauki. Nie ważny jest wiek, płeć czy zdolności muzyczne uczestników. Warsztaty będą odbywały się na zasadzie cyklicznej, krążąc wokół paru tematów podstawowych - poczucie rytmu, układy perkusyjne, kompozycja i aranż, obsługa mikrofonu, efektów i sprzętu, techniki oddechowe, dźwięki podstawowe i zaawansowane, itp.
Po paru spotkaniach mam nadzieję stworzyć podział na mniej i bardziej zaawansowanych. Zupełnie początkujący również zostaną nauczeni podstaw i najważniejszych dźwięków beatboxowych, już na pierwszych zajęciach!
ABY ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 15 osób, pozostali chętni zostaną wpisani na listę rezerwową i powiadomieni w przypadku rezygnacji poprzedników. Ze względu na dużą liczbę chętnych obowiązuje kolejność zgłoszeń. Proszę przysłać e-mail zawierający:
* imię i nazwisko, pseudonim * dane kontaktowe (telefon kom. oraz e-mail) * krótką notkę opisującą poprzednie doświadczenia z tematem i ewentualne wykształcenie muzyczne Zgłoszenia wysyłamy na adres: patrykmatela@o2.p W awaryjnych sytuacjach można zgłaszać się również telefonicznie pod nr +48 509 124 633. Przed rozmową proszę przygotować wyżej wymienione dane. |