kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Inne -> Emisja głosu

Plan B.

W każda niedzielę w godz. 15 -19 zapraszamy do planu b na warsztaty nietypowych technik wokalnych: beatboxu i śpiewu gardłowego. Warsztaty te są naturalna kontynuacją spotkań w ramach Gębofonu, którego ostatnia edycja odbyła się w planie b na początku sierpnia.

Odbywać się będą w 2 blokach: od 14 do 16 zajęcia ze śpiewu gardłowego prowadzić będzie Przemek Lenkiewicz , a od 16 do 18 kurs beatboxu poprowadzi TikTak.

Koszt warsztatów to 30 zł za spotkanie. Istnieje możliwość wykupienia karnetu za 4 spotkania w cenie 100zł.

Udział w pierwszym spotkaniu 24 sierpnia jest bezpłatny.

Wszystkie pytania najlepiej kierować do organizatorów:

Przemek Lenkiewicz (śpiew gardłowy) : dziudziurudziu@yahoo.com

Patryk Tiktak Matela (beatbox): patrykmatela@o2.p

Zapraszamy!

 

 

ŚPIEW GARDŁOWY

g 15-17

Prowadzenie: Przemek Lenkiewicz

 

Witam wszystkich zainteresowanych nauka śpiewu gardłowego zwanego tez alikwotowym. Proponuję wszystkim niezależnie od stopnia zaawansowania i zdolności muzycznych udział w moim autorskim kursie.
Dla wszystkich zaczynających naukę śpiewu gardłowego jest to dobra informacja, bo taki kurs będzie gwarancja opanowania technik śpiewu od podstaw.
 Zapraszam serdecznie również kobiety, ponieważ wbrew opinii i tradycjom kobiety również są w stanie nauczyć się śpiewów gardłowych, przy czym w tym przypadku naukę zaczynać będziemy od tonacji najwyższej, czyli Sygytu przechodząc kolejno w Khoomei i kończąc na stylu najniższym i najtrudniejszym dla kobiet czyli Khargara.
Z mego doświadczenia wynika, że kurs taki pozwoli na opanowanie trzech stylów w stopniu podstawowym.
Na zajęciach będziemy:
- uczyć się jak działa nasz aparat mowy;
- pracować nad poprawieniem naszej emisji głosu;
- uczyć się jak pracować z własnym głosem i być
świadomym wydobywania odpowiednich dźwięków;
- uczyć się prawidłowego oddechu, czyli oddechu
przeponowego;
- opanowywać najniższy styl, czyli Khargyre;
- poznawać tajniki stylu średniego czyli Khoomeia;
- uczyć się stylu Sygyt, czyli tonu najwyższego, tego który robi na nas takie wrażenie i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym z wszystkich trzech stylów.

 

BEATBOX

g 17-19

Prowadzenie: Patryk "TikTak" Matela

 

PROGRAM WARSZTATÓW
Program zajęć został opracowany tak, aby jak poruszyć jak najwięcej zagadnień, jednocześnie utrwalając podstawy. Oprócz ćwiczeń stricte beatboxowych uczestnicy warsztatów dowiedzą się o budowie układu oddechowego, poznają podstawowe urządzenia estradowe i studyjne, a także szereg zagadnień muzycznych. Szczegółowy program będzie znajdował się na poświęconej warsztatom stronie internetowej przed samymi warsztatami.

PROWADZENIE
Patryk "TikTak" Matela posiada przygotowanie merytoryczne od strony teorii nauczania, a także wieloletnie doświadczenie związane z prowadzeniem tego typu zajęć. Dysponuje również licznymi materiałami pomocniczymi, np. plansze, wykresy, zbiór próbek audio oraz ponad 20-stronicowy skrypt zawierający niezbędną początkującym wiedzę.

TikTak mówi: "Po poprowadzeniu niezliczonych sesji warsztatowych miałem do czynienia z różnymi uczestnikami, od wykształconych muzyków na festiwalu wokalnym, poprzez hip-hopowców i jazzmanów z małej miejscowości, aż po trudną młodzież z Warszawy. Każdy jest w stanie nauczyć się beatboxu."

CZEGO OCZEKUJĘ PO UCZESTNIKACH?
Uczestnicy warsztatów beatboxowych nie muszą mieć żadnych specjalnych umiejętności, jedynie otwarty umysł i zapał do nauki. Nie ważny jest wiek, płeć czy zdolności muzyczne uczestników. Warsztaty będą odbywały się na zasadzie cyklicznej, krążąc wokół paru tematów podstawowych - poczucie rytmu, układy perkusyjne, kompozycja i aranż, obsługa mikrofonu, efektów i sprzętu, techniki oddechowe, dźwięki podstawowe i zaawansowane, itp.

Po paru spotkaniach mam nadzieję stworzyć podział na mniej i bardziej zaawansowanych. Zupełnie początkujący również zostaną nauczeni podstaw i najważniejszych dźwięków beatboxowych, już na pierwszych zajęciach!

ABY ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT
W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 15 osób, pozostali chętni zostaną wpisani na listę rezerwową i powiadomieni w przypadku rezygnacji poprzedników. Ze względu na dużą liczbę chętnych obowiązuje kolejność zgłoszeń. Proszę przysłać e-mail zawierający:

   * imię i nazwisko, pseudonim
   * dane kontaktowe (telefon kom. oraz e-mail)
   * krótką notkę opisującą poprzednie doświadczenia z tematem i ewentualne wykształcenie muzyczne

 

Zgłoszenia wysyłamy na adres: patrykmatela@o2.p
W awaryjnych sytuacjach można zgłaszać się również telefonicznie pod nr +48 509 124 633. Przed rozmową proszę przygotować wyżej wymienione dane.

adres: WARSZAWA
Aleja Wyzwolenia 18
telefon: +48 508316976
e-mail: michal.borkiewicz@gmail.com
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.