kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ducha -> Arteterapia
Doskonalenie -> Coś dla ducha -> Muzykoterapia

Stowarzyszenie Hayirakan - Kultura Jutra

Stowarzyszenie Hayirakan Kultura Jutra zostało założone w 2006 roku aby promować kulturę. Jedną z form naszej działalności jest organizacja warsztatów.

Od 2004 roku organizuję i prowadzę warsztaty Gendosa. Odbywały się one w Niemczech, Francji, Holandii, Czechach oraz Polsce. Do jednych z ciekawszych przeżyć zaliczam warsztaty podczas Skrzyżowania Kultur w Warszawie.

W 2006 nawiązaliśmy współpracę z dr Lubomirem Holzerem. Przygotowałem i tłumaczyłem Gendosowy warsztat dla studentów doktora. 

Jako stowarzyszenie nawiązaliśmy współpracę "warsztatową" z długoletnim przyjacielem Zbyszkiem Sadilkiem i jego Country & Western Club Liberec. Chcemy aby warsztaty organizowane na Polsko Czesko Niemieckim pograniczu, w Górach Izerskich i na Łużycach posłużyły do nawiązywania "dobrosąsiedzkich stosunków". Służyć one mają oprócz zdobywania wiedzy pokonywaniu barier, łamaniu stereotypów, nawiązywaniu kontaktów.  

warsztat muzykoterapii

 

Kilka słów wprowadzenia.

Warsztat kwietniowy, pierwszym z serii, odbył się z pełnym powodzeniem. Postanowiliśmy aby zamiast organizować oddzielny tygodniowy warsztat tylko dla nas (Polaków) zaprosić zainteresowanych na Morawy. Będzie to okazja do nawiązania kontaktów z Czechami mającymi podobne zainteresowania. Dodatkową atrakcją będzie nauka śpiewu gardłowego prowadzona przez Gendosa. Pewne znaczenie ma też cena, która wydaje się być atrakcyjna. Za siedmiodniowy pobyt w malowniczym miejscu, w Hostynskich Wierchach, z pełnym wyżywieniem i bogatym programem, przyjdzie zapłacić niecałe 900 zł (jeżeli kursy nie zwariują:-). Jest też możliwość zabrania osoby towarzyszącej.

 

W dalszym ciągu pracujemy nad przygotowaniem cyklu comiesięcznych spotkań. Miałyby się one ułożyć w program pozwalający zgłębić tajniki muzykoterapii. Chcemy aby te warsztaty posłużyły do nawiązania kontaktu z taką formą terapeutyczną oraz aby dały praktykującym już terapeutom możliwość pogłębienia swoich doświadczeń.

 

MUZYKOTERAPIA HOLISTYCZNA W/G DR LUBOMIRA HOLZERA


DATA: od 3 do 10 sierpnia 2008 roku

MIEJSCE: Hotel Zubříč, Obec Rajnochovice, Hostýnské vrchy http://www.hotel.cz/pl/zubric/

CENA: 890 zł (5900 KC)

Cena obejmuje udział we wszystkich zajęciach zgodnie z programem, wypożyczenie instrumentów, wyżywienie i noclegi w pokojach kilkuosobowych z własnym wezłem sanitarnym, tłumaczenie.

Organizatorem warsztatu jest Centrum Muzykoterapii dr Lubomira Holzera, przy naszej współpracy.

MUZYKA, JEJ ROLA W OSIĄGANIU HARMONII WEWNĘTRZNEJ.

DO UDZIAŁU W WARSZTACIE ZAPRASZAMY:

ciekawych świata, zainteresowanych muzyką i jej leczniczymi właściwościami, chcących poznać podstawy gry na etnicznych instrumentach, chcących zgłębić tajniki muzykoterapii, pracy z energią, pracy nad sobą i pracy z innymi.

ludzi chcących i planujących wykorzystać muzykę do celów „muzykoterapetyczych” w pracy nad samym sobą oraz w szkole, przedszkolu i z grupami terapeutycznymi.

 

PROGRAM:

 

HOLISTYCZNA MUZYKOTERAPIA – MUZYKOTERAPIA JAKO DROGA  

Warsztat jest wprowadzeniem w świat muzykoterapii, wstępem do studiów nad teorią i początkiem zgłębiania muzykoterapeutycznych technik holistycznej muzykoterapii według szkoły Dr Lubomira Holzera.

 

W trakcie warsztatu poznamy teorię holistycznej muzykoterapii i jej praktyczne zastosowanie i przeżywanie.

Umuzykalnienie

– śpiew, intonacja, rytm, improwizacja, taniec

Gra na instrumentach muzykoterapeutycznych – djambe, bebny szamańskie, misy tybetańskie, digeridoo, instrumenty perkusyjne itp.

Techniki śpiewu

– śpiew muzykoterapeutyczny, rezonansowy, wibracyjny, alikwotyczny, gardłowy (kargyraa)

Warsztat przeżywania

– głęboka relaksacja, rewitalizacja, energetyzacja, zmysłowe i nadzmysłowe odczuwanie.

Oddychanie naturalne

- istota oddychania, energia życiowa, przemiana oddychania.

Energetyczne systemy człowieka

– centra energetyczne, kanały i praca z nimi.

Autogenny trening relaksacyjny ­

- aplikowany i moderowany, autogenny trening relaksacyjny.

Techniki muzykoterapeutyczne

– muzykoterapia bierna i aktywna, zespołowa i indywidualna, orkiestra muzykoterapeutyczna, bajka muzykoterapeutyzna, improwizacja, gra i śpiew intuicyjny, techniki śpiewu, spiewanie do czakr, muzykoterapeutyczne wykorzystanie mis tybetańskich i innych instrumentów.

CO WZIĄĆ Z SOBĄ:

Wygodne ubranie, do ćwiczeń, z naturalnych materiałów, jeżeli macie to bęben djambe, szamański, misę tybetańską, digeridoo, grzechotki, kołatki, dzwonki, piszczałki, gwizdki i... co wydaje z siebie dźwięk. Jeżeli nie macie to niezbędne instrumenty bedą do wypożyczenia na miejscu.

ZAPISY

 

STOWARZYSZENIE HAYIRAKAN - KULTURA JUTRA

KASIA LUB GRZEGORZ

Email: akt@akt.art.pl

adres: PCK 4/1 Jelenia Góra
telefon: 0602303374 lub tel./fax 075 7551971
e-mail: hayirakan@gmail.com
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2019.