kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Paralotniarstwo

Szkoła latania na paralotniach Muminek

Szkoła Latania na Paralotniach „MUMINEK” to certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego, certyfikat ULC nr PL-ATOC-53. Firma istnieje i prowadzi szkolenia od wiosny 2001 roku w okolicach Torunia. W 2006 roku została nawiązana współpraca z Aeroklubem Ziemi Pilskiej, wynikiem czego było rozpoczęcie szkoleń na lotnisku w Pile. Szkoła prowadzi również szkolenia w innych lokalizacjach – najczęściej na zamówienie klientów.

Obecnie szkoła dysponuje paralotniami szkolnymi (kategoria A-B wg polskich przepisów) Lhotse oraz Ajos II znanej polskiej firmy AIR-SPORT mającymi nie więcej niż jeden rok nalotu.

Terminy kursów są zależne od zapotrzebowania, możliwości czasowych uczestników oraz pogody. Kurs w zakresie I ETAPU to zazwyczaj czwartek, piątek, sobota, niedziela.

Wymagania formalne są minimalne: ukończona szkoła podstawowa, zdrowie nie gorsze niż potrzebne do uzyskania amatorskiego prawa jazdy, a w przypadku nieletnichukończone 15 lat i zgoda obojga opiekunów lub rodziców.

Na czas kursu uczestnik powinien we własnym zakresie zaopatrzyć się jedynie w wygodny ubiór i buty jak do wędrówek po górach. Należy posiadać ubezpieczenie NW w życiu prywatnym bez wykluczenia sportów lotniczych. Przy lotach w zakresie ponad zakres I etapu należy posiadać ubezpieczenie OC w życiu prywatnym z uwzględnieniem paralotniarstwa.

Sezon szkoleniowy trwa od końca kwietnia do końca września. W przypadku dalszychpytań -kontakt: instruktor paralotniowy Dariusz Cisek tel. kom. 603-244-946 lub +48(56) 691-83-91.

adres: Toruń
telefon: +48(56) 691-83-91
e-mail: szkolalatania@wp.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.