kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Paralotniarstwo
Doskonalenie -> Coś dla ciała -> Latanie

Szkoła Latania

Kurs podstawowy trwa 4-6 dni lotnych, jest to Etap I szkolenia. Jest jeszcze Etap II i Etap III po ukończeniu którego zdajemy egzamin na Świadectwo Kwalifikacji. Zakres szkolenia określa "Program Szkolenia" zatwierdzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Podaje on minimum wiedzy, które powinien posiadać pilot kończący szkolenie każdego z etapów, ale my jesteśmy nadgorliwi i przekraczamy plan. Wynika to z faktu, że latamy później obok swoich wyszkolonych już kursantów i wolimy, żeby byli to porządni piloci. W związku z tym nikt nie obiecuje, że będzie łatwo (i dotrzymuje słowa).

Szkolimy zarówno w górach jak i na wyciągarce. Jest to specjalna wyciągarka stacjonarna niemieckiej firmy Koch, posiadająca atest DHV.

Po kursie otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu Etapu I i uprawnienia H do lotów holowanych. Nie przewidujemy możliwości zrobienia samego Etapu I, ponieważ lecąc do góry uczysz się na H, a opadając wykonujesz ćwiczenia praktyczne Etapu I i z przyczyn oczywistych nie da się tego rozdzielić.

Wyciągarka daje możliwość lotów szkoleniowych na wysokość do 400 m (to sporo wyżej niż wieża Eiffla i Pałac Kultury), a wysokość to bezpieczeństwo. Tak się składa, że wszystkie wypadki w lotnictwie zdarzyły się przy bliższym kontakcie z ziemią (nikt jeszcze w powietrzu nie został), więc należy trzymać się od niej z daleka. Na kursie powinieneś mieć porządne buty za kostkę, usztywniające staw skokowy. Resztą sprzętu zapewniamy: szkolne paralotnie z atestami DHV, uprzęże posiadające protektory chroniące przed konsekwencjami twardych lądowań i spadochrony zapasowe. Zapewniamy też dwustronną łączność radiową podczas lotów.

Podczas zajęć teoretycznych, oprócz meteorologii, prawa lotniczego i podstaw aerodynamiki, prezentujemy filmy instruktażowe pokazujące wszystkie elementy lotu i sytuacje niebezpieczne w wykonaniu pilotów testowych. W cenie kursu jest wliczone ubezpieczenie OC.

Mając już Świadectwo Kwalifikacji w ręku możesz latać na całym świecie, jeśli tylko będziesz mieć sprzęt. Możesz go nabyć u nas drogą kupna, ponieważ się na tym znamy, to pomożemy dobrać coś odpowiedniego do umiejętności, jak i zasobności kieszeni. My też lubimy polatać w ciekawych miejscach i chętnie zabieramy ze sobą naszych byłych uczniów, najczęściej jeździmy do Słowenii i Włoch. Przy okazji możesz podwyższyć swoje kwalifikacje robiąc szkolenia w lotach termicznych i przelotach. Obok lotniska jest zajazd Stanica oferujący noclegi za ok. 25 PLN i całkiem jadalne żarcie w normalnych cenach.

adres: ul. Rydygiera 11/4
50-248 Wrocław
telefon: +48 601 710 522
e-mail: pomaranski@paragliding.com.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.