Zapraszamy na profesjonalne kursy rysunku, dla kandydatów na architekturę krajobrazu. W zajęciach uczestniczyć mogą także osoby pragnące nauczyć się rysować. Kurs prowadzony jest przez architekta krajobrazu, wykładowcę, będącego pracownikiem naukowym SGGW, który posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć z rysunku i rzeźby na wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW. Kurs obejmuje: podstawy rysunku z natury i wyobraźni, studia rysunkowe brył, przedmiotów, postaci, szaty graficznej, krajobrazu, naukę technik malarskich i rysunkowych wykorzystywanych przez architektów krajobrazu, naukę podstawowych zasad opracowań projektowych, zarys dendrologii. Remodeling budynków, to całkowita nowość na polskim rynku, choć znana od lat w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych.
Założeniem i głównym zadaniem remodelingu jest zmiana walorów estetycznych a także funkcjonalnych określonego obiektu i jego najbliższego otoczenia, przy użyciu ograniczonych środków finansowych za pomocą dosyć prostych, a jednocześnie efektownych zabiegów budowlano – dekoracyjnych.
Remodeling budynków sprawdza się bardzo dobrze przy okazji przeprowadzania remontów starych budynków, ich ociepleń, wymiany instalacji, pokryć dachowych itp. Temat remodelingu staje się obecnie bardzo atrakcyjny, szczególnie w branży budowlanej w Polsce, gdzie wiele osób posiadających mało estetyczne domy o nieciekawej architekturze, może przy pomocy określonych zabiegów znacznie zmienić estetykę wyglądu obiektu, a przez to zwiększyć jego wartość rynkową. Kurs projektowania wnętrz trwa 60 godzin i odbywa się w formie zajęć w soboty i niedziele. Każdego dnia wykłady trwają 6 godzin. ZAKRES Podczas kursu uczestnik zapoznaje się z: - zasadami kompozycji przestrzeni, - zasadami aranżowania elementów wnętrza o określonym przeznaczeniu, - stylami w projektowaniu wnętrz wykształconymi na przestrzeni wieków, - praktyczną realizacją koncepcji i zamierzeń projektowych - tworzywem i elementami projektu - podstawowymi technikami graficznego opracowania ofert projektowych. TEMATYKA ZAJĘĆ 1.KONCEPCJA (inspiracje) - sztuka aranżacji wnętrz na przestrzeni wieków – zarys historii sztuki w malarstwie, rzeźbie, architekturze, meblarstwie i wnętrzach - przeznaczenie wnętrza i jego charakter - kompozycja - odczytywanie potrzeb i oczekiwań klientów 2.PROJEKT (realizacja koncepcji i zamierzeń projektowych) - symbole techniczne, skala - analiza widoku - czytanie planu 3.OPRACOWANIE GRAFICZNE PROJEKTU (techniki tradycyjne, manualne oraz komputerowe) - aksonometria - przekroje - perspektywa - wizualizacja - kompozycja planszy z ofertą projektową - proporcje, wielkości, formy - barwy, światłocień, zieleń, materiały - informacje o technikach komputerowych 4.SZCZEGÓŁOWA REALIZACJA (opis techniczny do projektu) - samodzielne tworzenie projektów wnętrz o różnym przeznaczeniu – np. kuchnia, łazienka, pokój, studio, mieszkanie, dom, lokale użyteczności publicznej wraz z opisem zastosowanych materiałów i opisem wykonania. |