kursy szkolenia warsztaty
Coś dla ciała
Coś dla ducha
Hobby
Inne
Praca
Spotkanie z historią
Nauka jazdy
Miasta
Najbliższe Wydarzenia
Nowe
Dodaj ofertę
Podziel się!
Zaproś nas
Reklama:
Doskonalenie -> Inne -> Samoobrona

Wendo

 WenDo jest:
Metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu - przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

WenDo wymyślono około 30 lat temu w Kanadzie. WenDo znaczy "Droga Kobiet" i od samego początku było tworzone nie jako szkoły walki, lecz szkoły samoobrony dla dziewcząt i kobiet - dla osób najbardziej narażonych na przemoc. Od początku także WenDo łączyło sztukę samoobrony fizycznej z samoobroną psychiczną. WenDo trafiło z Kanady do Europy Zachodniej i rozwijało się bardzo szybko, szczególnie we Francji i w Niemczech, wzbogacając się o coraz nowe elementy i pomysły na to, jak bronić się przed atakiem, a przede wszystkim o to, jak do niego nie dopuścić.

Do Polski WenDo przybyło kilka lat temu za sprawą organizacji kobiecych, które zaprosiły do Polski trenerki z Niemiec. Koszty tych szkoleń były ogromne, a po kursie zostawała świadomość, że kilkanaście absolwentek weekendowego kursu to kropla w morzu potrzeb. W 2001 roku Sławka Walczewska z eFKi i niemiecka trenerka WenDo - Beate Nitzschke, która kilka razy prowadziła już kursy WenDo w Polsce, wpadły na pomysł zorganizowania szkolenia dla polskich trenerek, dzięki czemu WenDo miałoby sznase trafić do Polski na stałe. I tak latem 2001 roku odbył się pierwszy, wstępny kurs dla przyszłych trenerek WenDo w Polsce zorganizowany przez Fundację eFKa, a prowadzone do dziś przez dwie trenerki z Niemiec: Beate Nitzschke i Carola Heinrich. W Polsce działa 16 trenerek WenDo.
adres:
telefon: +48603789891
e-mail: lirys@wp.pl
wróć ->


Doskonalenie.net - kursy, szkolenia, warsztaty 2007-2023.